ŁynaRzeki F-Ł

Łyna – źródła rzeki

Przez 30 lipca 2020 No Comments

Jak trafiłem do źródeł rzeki Łyna?

Najpierw nie trafiłem. Dojechałem do wsi Łyna,  na sporym parkingu zostawiłem kampera i dobrze oznaczoną ścieżką ruszyłem z buta, ale bez buty.

Niedługo zaczęły pojawiać się różne wody, choć żadne nie przypominało źródła. Okoliczności przyrody wyglądały tak, jakbym znalazł się w górach, a nie w  województwie warmińsko-mazurskim ze stolicą w Olsztynie.  😉

Pomimo szybkiego tempa zauważyłem, że ktoś zadbał o właściwe oznakowanie trasy, nie można się zgubić!

No chyba, że jednak można….

Ta wskazówka w połączeniu z Google mapkami wskazywały kierunek – na wprost! A tu, za przeproszeniem 2 pośladki, czyli cała d**a!  Pogalopowałem przez całą ścieżkę, aż wyszedłem na asfalt, gdzie zaczynała się wieś Łyna. A miało być tak pięknie….

Zawróciłem myśląc sobie, że skoro galopuję, to ktoś mnie zrobił w konia. Gdy doszedłem ponownie do wskazówki, którą poprzednio szybko zaakceptowałem, rozjaśniłem się jak „Zaczarowany ołówek”.

Już po pięćdziesięciu minutach marszobiegu w te i wewte od opuszczenia parkingu syciłem się widokiem wybijającej zewsząd spod drewnianego pomostu Łyny. Jest to najpiękniejsze źródło głównych rzek Polski, jakie do tej pory widziałem. I jak na znanym internetowym portalu sprzedażowym mogę śmiało napisać komentarz: POLECAM!

W poniższym linku moja mapa źródeł najdłuższych rzek w Polsce, zapraszam:

Źródła najdłuższych rzek w Polsce

Facebook